Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Třídní novinky > 9. třída - Soutěž řemesel v Hlušicích

9. třída - Soutěž řemesel v HlušicíchDatum konání:
16.11.2023

Soutěž “Já už to znám, já už to umím” v Hlušicích 

Ve čtvrtek 16. listopadu se několik žáků z 9. třídy vydalo na soutěž řemesel do Hlušic. Soutěž pořádala Střední škola technická a řemeslná z Nového Bydžova. Naši žáci se zúčastnili v různých oborech, jako například mladý elektrikář, mladý kuchař, mladý automechanik, mladý pekař a mladý cukrář. 

Každého účastníka přivítali čerstvým rohlíkem (byl moc dobrý), sušenkou a letáky o škole. Podle oborů se soutěžící přemístili do svých dílen a soutěž mohla začít. Každá skupina plnila několik různých úkolů.

Cukráři, kuchaři a pekaři jeli do Chlumce nad Cidlinou. Cukráři měli za úkol například rozpoznat koření (skořice, fenykl, vanilka..), odhadnout půl kila mouky, udělat pět stejných kuliček po deseti gramech. Kuchaři také rozpoznávali koření, snažili se udělat co nejdelší slupku od jablka. Pekaři měli vědomostní test a měli uplést vánočku. Automechanici měli také vědomostní test a vyměňovali pneumatiky u automobilu. Elektrikáři měli také vědomostní test a spoustu technicky náročných úkolů.

Z naší školy jsme měli vcelku dobrá umístění. U kuchařů se náš spolužák Kryštof umístil na krásném 6. místě, z celkového počtu 45 soutěžících. GRATULUJEME.

Všichni jsme si vedli skvěle, získali jsme nové zkušenosti a moc se nám to líbilo!