Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Přespávačka ve 4.třídě
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
17
Jarní prázdniny
18
Jarní prázdniny
19 20
Únorové setkání předškolních dětí
21
5. třída - Vzdělávací exkurze
22
Keramika pro dospělé 2024
23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Třídní novinky > 9. třída - Protidrogový vlak Revolution train

9. třída - Protidrogový vlak Revolution trainDatum konání:
9.11.2023

Ve čtvrtek 9. listopadu se deváťáci vydali do Poděbrad na vlakové nádraží, navštívit dosti neobyčejný vlak. Uvnitř vlaku byl pro nás připravený program, týkající se návykových látek, tedy drogy, alkohol, nikotin, energetické nápoje a mnoho dalšího. 

Při vstupu do vlaku nás přivítali čajem a banánem. Jakmile jsme se usadili na místa, předali každému z nás jeden mobilní telefon na kterém, byl dotazník. V dotazníku se doplňovalo několik otázek, týkajících se našich zkušeností s návykovými látkami. Zbytek dotazníku jsme doplňovali v průběhu.

Pohodlně jsme se usadili na lavičkách a čekali až začne film, který byl podle skutečné události. Interiér místnosti vypadal jako vnitřek lidského těla, a čím více jsme se blížili ke konci vlaku, tím víc byl interiér (vnitřek těla) tmavší.

Po první ukázce jsme se dostali do jakéhosi “baru”. Po každém úseku filmu jsme se přesunuli do jiné části, která vždy navazovala na předchozí část. Když se ve filmu vybourali, tak se před námi objevilo opravdové vybourané auto. Mohli jsme si také prohlédnout celu předběžného zadržení, kde se mohl dobrovolně někdo zavřít. Byli jsme také ve výslechové místnosti, kde jsme si mohli vyzkoušet pouta. Další negativní zastávkou bylo “doupě” narkomanů. A poslední zastávkou byl strom života, kde jsme mohli vidět to, o co všechno mohou lidé přijít, když užívají návykové látky.

Pro celou třídu byla tato akce velmi poučná a všichni jsme si to moc užili!