Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
Výlet s družinou do Fajnparku Chlumec nad Cidlinou
13
5. třída - Poznáváme sousedy - zámek Loučeň
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Třídní novinky > 9. třída - Protidrogový vlak Revolution train

9. třída - Protidrogový vlak Revolution trainDatum konání:
9.11.2023

Ve čtvrtek 9. listopadu se deváťáci vydali do Poděbrad na vlakové nádraží, navštívit dosti neobyčejný vlak. Uvnitř vlaku byl pro nás připravený program, týkající se návykových látek, tedy drogy, alkohol, nikotin, energetické nápoje a mnoho dalšího. 

Při vstupu do vlaku nás přivítali čajem a banánem. Jakmile jsme se usadili na místa, předali každému z nás jeden mobilní telefon na kterém, byl dotazník. V dotazníku se doplňovalo několik otázek, týkajících se našich zkušeností s návykovými látkami. Zbytek dotazníku jsme doplňovali v průběhu.

Pohodlně jsme se usadili na lavičkách a čekali až začne film, který byl podle skutečné události. Interiér místnosti vypadal jako vnitřek lidského těla, a čím více jsme se blížili ke konci vlaku, tím víc byl interiér (vnitřek těla) tmavší.

Po první ukázce jsme se dostali do jakéhosi “baru”. Po každém úseku filmu jsme se přesunuli do jiné části, která vždy navazovala na předchozí část. Když se ve filmu vybourali, tak se před námi objevilo opravdové vybourané auto. Mohli jsme si také prohlédnout celu předběžného zadržení, kde se mohl dobrovolně někdo zavřít. Byli jsme také ve výslechové místnosti, kde jsme si mohli vyzkoušet pouta. Další negativní zastávkou bylo “doupě” narkomanů. A poslední zastávkou byl strom života, kde jsme mohli vidět to, o co všechno mohou lidé přijít, když užívají návykové látky.

Pro celou třídu byla tato akce velmi poučná a všichni jsme si to moc užili!