Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Přespávačka ve 4.třídě
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
17
Jarní prázdniny
18
Jarní prázdniny
19 20
Únorové setkání předškolních dětí
21
5. třída - Vzdělávací exkurze
22
Keramika pro dospělé 2024
23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Masopustní průvod

Masopustní průvodDatum konání:
13.1.2024

Tradiční masopustní průvod v Dymokurech

   V sobotu 13. ledna se konal v Dymokurech tradiční masopustní průvod, tak jako každý rok. Ten letošní byl ale o něco lepší. Letos se zapojily všechny třídy. Ještě před začátkem ozdobili žáci osmé třídy nové hasičské auto. Šesťáci zase svými výtvory ozdobili školní jídelnu. Před zahájením deváťáci rozdávali tradiční koblihy. Pan Laufr si za tanec vysloužil klíč od obce od paní starostky. Po získání klíče spolu s paní Laufrovou vedli průvod obcí. Průvod byl letos oživen o představení žáků na jednotlivých zastávkách. Na první zastávce zatančili páťáci “kloboukový tanec” a roztančili tak i ostatní v převlecích a maskách. Na druhé zastávce se třeťáci vžili do role vojáků a předvedli “stínání kohouta”. Nebojte, nikdo nebyl zraněn a kohout byl jen z papíru. Při průvodu obcí nabízeli tuláci a tulačky věštby za drobný úplatek. Kdo si připlatil, byl určitě se svou věštbou spokojený. Na třetí zastávce předvedli čtvrťáci ukázkovou mazurku. Při posledním zastavení děti s dospělými přeskakovali a podlézali lano, které pro ně nachystali druháci.

   Sedmá třída má letos vaření, tak nachystali výborné jednohubky s pomazánkami. Na každé zastávce je pak nabízeli lidem v průvodu. Všem nejvíce chutnala pomazánka z červené řepy. Když se průvod vrátil zpět ke škole, bylo vyhlášení nejlepších masek. Rozhodování bylo těžké, bylo z čeho vybírat. Na prvních třech místech se umístila: stará babka, masopustní kůň a malý robot. Mezi dospělými si pro cenu přišla rodinka, která byla převlečená za Králíky z klobouku. 

   Konec masopustního průvodu byl jako vždy zakončen prodejem zabijačkových pochoutek ve školní jídelně. Letošní masopust se opravdu vydařil, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii.