Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
Výlet s družinou do Fajnparku Chlumec nad Cidlinou
13
5. třída - Poznáváme sousedy - zámek Loučeň
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Adventní zájezd do Drážďan

Adventní zájezd do DrážďanDatum konání:
6.12.2023

Ve středu 6. prosince se žáci pátých až devátých tříd, vydali navštívit předvánoční trhy v německých Drážďanech a také zámek Moritzburg, ve kterém se natáčela česká pohádka - Tři oříšky pro Popelku.

Výjezd z Dymokur byl ve čtvrt na osm ráno. Kolem jedenácté hodiny jsme byli na místě v Moritzburgu.  Paní učitelky nám rozdaly vstupenky a mohli jsme se vydat dovnitř a obdivovat krásnou výstavu slavné pohádky. Pohádka letos mimochodem oslavila 50.výročí, takže výstava stála opravdu za to! Mohli jsme vidět krásné šaty Libuše Šafránkové, které nosila ve své roli jako princezna. K dispozici bylo spoustu jiných šatů a kostýmů, dokonce jsme si je také mohli vyzkoušet a vyfotit se. Na schodech před zámkem si mohla děvčata vyzkoušet slavný Popelčin střevíček.    

Po nezapomenutelné prohlídce zámku, jsme se vydali směrem Drážďany. Paní učitelka Šlechtová nás provedla městem a řekla mnoho zajímavostí, které se nám k závěru dne moc hodily. Nakonec jsme se dostali na ty slavné Drážďanské trhy, které jsou jedny z nejznámějších v Evropě a právě pro nás, pro Čechy jsou jedny z nejoblíbenějších. Všichni jsme dostali rozchod po městě. Někdo si šel koupit nějaké vánoční dárky pro rodinu a přátele a někdo si jen prošel město a trhy, aby mohl nasát tu pravou vánoční atmosféru. 

Cestou zpět do Dymokur jsme si v autobuse zahráli Blooket. Právě k tomuto kvízu nám bylo užitečné si pamatovat věci, které nám vyprávěla paní učitelka během prohlídky města. Výherci byli moc pěkně odměněni a cesta zpět byla všem zpříjemněná malou dobrůtkou. Všichni jsme si to moc užili a pořádně se naladili na vánoce, které nám už pomalu, ale jistě klepou na dveře.