Máme rádi Česko – pramen Labe

V rámci projektu Máme rádi Česko žáci 1. – 9. třídy vyjeli do Krkonoš. V průběhu dvou dnů se vystřídali u pramene Labe a poznávali krásy Krkonoš.

V pondělí 20. 9., kdy vyjel 2. stupeň, nás u Vrbatovy boudy překvapilo počasí. Kdo měl zimní bundu a čepici, tomu bylo hej. Ale rychlou chůzí se zahřáli všichni. Teplý čaj na Labské boudě potěšil a pak už se počasí umoudřilo, mlha se rozplynula a cestou Labským dolem jsme mohli obdivovat vodopády – Labský a Pančavský, ledovcová údolí a “Krakonošovy zahrádky”. Informační tabule pomáhaly dětem odpovídat na otázky, které měly v připravených pracovních listech. 

V úterý 21. 9. se vydal do Krkonoš 1. stupeň. Počasí bylo také chladné, ale nebyla mlha, užili jsme si krásné výhledy. U Vrbatovy boudy jsme si povídali příběh výjimečného přátelství, u pramene Labe vše o této řece, hledali jsme erby měst, kudy Labe protéká. I děti z 1. stupně zašli na Labskou boudu, odtud po červené kolem Pančavského vodopádu zpět k Vrbatově boudě. A na Mísečky každá třída podle svých sil – prvňáci pěkně autobusem, ostatní statečně po svých. Připravené pracovní listy doplňovaly zážitky dětí, jistě si budou o Krkonoších pamatovat zase něco víc.