Lesní družina

V květnu jsme stihli výlet k rybníku Komárov a druhý výlet k rybníku Jakubu. V obou případech jsme se kousek svezli i motoráčkem. Kdyby se soutěžilo mezi družinami v čase stráveném v lese, myslím, že ta naše družina by zajisté zvítězila. Dá se tam objevit tolik zajímavých věcí.... hadi, brouci, houby, žáby, díry, pavouci, nory, hnízda.... Můžete se podívat do fotogalerie.... Jaké poklady máme v lese kolem nás... stačí se jen rozhlédnout :-)


Slet čarodějnic v družině
Od rána se to v naší škole hemžilo prapodivnými stvořeními. Spousta čarodějnic, ježibab i strašidel se dopoledne zúčastnila čarodějnické výuky, jen doufám, že kouzla a čáry budou brzy zapomenuta, aby nám třeba pana školníka neproměnily děti v kosmonauta a paní kuchařky třeba v papoušky:-) Odpoledne jsme se vyřádili na hřišti, prošli se pohádkovým lesem, našli poklad, upálili zlé čarodějky a pochutnali si na opečených buřtíkách. Krásné jarní dny přejeme všem rodičům i dětem:-)

Výlet s družinou k rybníku Jakubu
Počasí téměř letní, tak honem na další výlet... Příjemná procházka lesem, kolem vše  začíná kvést.... V klidu a pohodě, se třemi občerstvovacími zastávkami, jsme dorazili až k rybníku Jakubu. Na koupání to ještě nebylo, pohoupali jsme se tedy jen na rybářské lodi, přikrmili ryby obilím a hurá na vlak. Škoda jen, že ty dva kilometry ve vlaku utečou vždy moc rychle:-)

Jarní piknik s družinou na Komárově
Konečně je tu jaro!!! Venku je pěkně, tak proč nevyrazit třeba na piknik. Tentokrát jsme s družinou vyrazili piknikovat k nedalekému rybníku Komárov. Kousek jsme se svezli vláčkem a zbytek pěkně po svých. U rybníka jsme si odpočinuli a snědli všechny dobroty z batůžků. Bohužel čas byl naším nepřítelem. Děti by si tu vydržely hrát celé odpoledne a prosily, jestli se sem zase vydáme příští týden:-) Mimo jiné jsme potkali živou ještěrku, přívětivého koně a dva hravé pejsky, mrtvou kunu, stádo prchajících daňků, hopsajícího zajíce a zachránili jsme několik kapříků z kaluže. Ztratili jsme  jeden klíč a jedna čepice uletěla ještě v Dymokurech za plot.... Škoda, že jsme cestou zpátky museli spěchat, aby dětem neujely autobusy. Pokud nebudete vědět kam na výlet, zkuste se vydat třeba právě na Komárov...

Velikonoční šipkovaná
Počasí stále zlobí, ale my jsme zvyklí chodit ven každý den. Šipkovaná s úkoly nás baví vždycky. Chvilku nám trvalo, než jsme našli velikonoční poklad, ale stihli jsme to těsně, než začalo pršet. Z kynutého těsta jsme si v družině upekli zajíce, šneky, houstičky a jiné motanice...sypané mákem, hoooodně pocukrované... mňam, to byla dobrota!!!

Vynášení Moreny
Za pokus to stálo.... Děti si vyrobily v družině papírové Moreny a spolu s jednou větší Mařenou jsme je nesli daleko za vesnici, abychom je poslali po vodě konečně pryč. Moreny sice odpluly, ale asi se někde později zasekly... Po návratu do družiny začalo totiž sněžit :-)
Ale my se zajisté vytouženého jara dočkáme:-))

Březen, za kamna vlezem.... ale my z družiny stejně vylezem, protože i když je bláto, sníh či mráz, ven nás to pořád láká. 1. března jsme se vydali na krásné místo, chráněné před větrem a jako první jsme se odvážili stoupnout na malý zamrzlý rybníček. Sem tam jen pár stop od zvířátek, jinak klid a pohoda. Panečku to se to klouzalo. Škoda jen, že počasí si s námi hraje a letos už máme nejspíš po klouzačce. Nevadí... Počkáme si na jaro a vyrazíme na jarní výšlap:-)

Poslední týden před Vánoci si s dětmi náležitě užíváme. V pondělí k nám dokonce již s předstihem přiletěl Ježíšek. Nadělil nám spoustu nových stavebnic, her a pár kilogramů kinetického písku:-) V úterý jsme přijali pozvání na pohádkové představení divadelního kroužku. Pod vedením Vendulky Burger se děti předvedly ve třech pohádkách, moc se nám to líbilo a dužinové děti litovaly, že je konec představení tak brzy. Ve středu nám zahrál kytarový kroužek vánoční písničky s doprovodem na BAREVNÉ TRUBKY aneb Boomwhackers. Zítra doneseme zvířátkům do lesa něco dobrého na zub a v pátek si vyrobíme vánoční svícínek. Přejeme všem krásné Vánoce a mějte se pěkně:-)

V září........
Ve čtvrtek se odpolední družina proměnila v indiánskou vesnici ! Všech 57 malých indiánů a jeden indiánský pes se nejprve vydali plnit úkoly do lesa. Na hřišti si potom vyzkoušeli hod oštěpem, lovení bizonů, vyrobit tomahawk a indiánský běh. Příjemnou tečkou byly pečené buřty na ohni. Přejeme Vám všem co nejvíce sluníčka, snad se ještě dočkáme babího léta :-)

připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ][ 4 ]

TOPlist