CELOŠKOLNÍ AKCE 2020/2021

Prodej vánoční keramiky

V letošním roce jsme se museli obejít bez oblíbeného vánočního jarmarku. Naše paní vychovatelky ale v době distanční výuky nezahálely a vyráběly krásné keramické výrobky. A protože byla poptávka po vánoční keramice, rozhodly se své výrobky prodávat. A tak v naší venkovní Zelené učebně vznikl jeden předvánoční podvečer keramický obchůdek, kde se všechny krásné výrobky vystavily. Opravdu bylo z čeho vybírat - andělé, lucerničky, svítící koule, misky a spoustu dalších nádherných věcí. A každý, kdo se přišel podívat, odnášel si "svůj nákup" :-).

Mikuláš ve škole

V dnešní době je všechno jinak. A jiný byl i Mikuláš ve škole. Nepřišel s anděly a čerty za dětmi do tříd, ale počkal na ně venku, v naší Zelené učebně. I tak měly pro ně děti připravené básničky. Za odměnu jim andělé předali nějaké dobroty. I když bylo všechno díky karanténním opatření jiné, deváťáky to nijak nezaskočilo a svou novou roli si pěkně užili.

Český den proti rakovině - Kytičkový den

I letos jsme se zapojili do celonárodní veřejné sbírky zaměřené na boj proti rakovině, tentokrát na prevenci nádorových onemocnění ledvin a močového měchýře. Vzhledem k jarním karanténním opatřením proběhla sbírka až na podzim - ve středu 30. 9. Žáci deváté třídy nabízeli žluté kytičky měsíčku lékařského. Věříme, že i my jsme trochu přispěli k dobré věci.
Děkujeme všem, kteří si kytičku zakoupili.

Znovu spolu

I letos jsme opět realizovali  projekt Znovu spolu, který probíhá vždy druhý školní den. Jeho cílem je nastarování spolupráce v třídních kolektivech v novém školním roce, stanovení třídních pravidel pro spolupráci. Třídní učitelé zařazují OSV hry pro nastavení pozitivních vztahů ve třídě na základě prožitku.

Zahájení školního roku

V úterý 1.9. jsme se po dlouhých šesti měsících sešli ve škole. Počasí nám přálo a mohli jsme se sejít na školní zahradě. Paní ředitelka přivítala všechny žáky a učitele a hlavně naše prvňáčky. Pro ty to byl velmi sváteční den.
Každý deváťák si svého prvňáčka "adoptoval", přivítal ho a společně odešli do třídy, která je učebnou našich prňáčků. Tam už pro ně bylo všechno krásně vyzdobené a nachystané. Ještě se všichni spolu vyfotili, aby měli krásnou památku na tento výjimečný den.
Přejeme všech žákům, aby tento školní rok už byl "normální", abychom se každý den mohli setkávat ve školních lavicích.


TOPlist