CELOŠKOLNÍ AKCE 2020/2021

Společný oběd žáků 1. a 9. třídy

Projekt Můj deváťák byl v úterý 29. 6. zakončen společným obědem. Menu tohoto oběda bylo sestaveno na přání žáků 9. třídy - žáci si mohli vybrat tortilu s kuřecím masem nebo kuřecí stripsy s hranolkami.
Paní kuchařky připravily krásně prostřenou tabuli, u které by chutnalo jakékoli jídlo :-) a napsaly deváťákům i hezký vzkaz. Oběd všem moc chutnal a atmosféra u stolu byla výborná.

Předávání certifikátů

Aby naši deváťáci po odchodu na střední školy na tu naši školu hezky vzpomínali, dostali ve čtvrtek 17. 6. od paní starostky "Certifikát o úspěšném absolvování základní školy". Je to tradiční akce, na kterou se všichni těší. Mohou se totiž krásně obléknout, protože certifikát se předává v obřadní síni na Obecním úřadě v Dymokurech a to už je samo o sobě slavnostní okamžik.

Den Slabikáře

Pátek 18. 6. byl pro prvňáky velký den. Dočetli totiž svoji první knížku, Slabikář, a náležitě se s ním rozloučili. Ukázali, že se opravdu naučili i přes nelehkou distanční výuku číst. Dokáži si přečíst vzkaz a splnit ho, dokáží přečíst věty a sestavit z nich krátký příběh. Umí se dohodnout ve skupině, naslouchají druhému a umí si vzájemně poradit. A protože se každý velký den má oslavit, dostali moc dobrý dort - Slabikář a krásnou pohádkovou knížku. Přejeme jim mnoho hezkých chvil nad knížkami.

Fotbalový turnaj O pohár městyse Křinec

V úterý 15. 6. proběhl v Křinci turnaj žáků 6. - 9. tříd. Kromě naší školy se zúčastnili žáci z Křince, Rožďalovic a Libice n. Cidlinou. Hrálo se tradičně na půlce fotbalového hřiště podle pravidel minikopané. Naši žáci skončili na 3. místě.

Skokani roku

Osm vítězů třídních kol se sešlo v úterý 15. 6., aby porota viděla, jaké "skoky" se jim podařily. A letos jich bylo opravdu hodně. Nejen zájmy a pokroky, ale všichni žáci hodnotili on-line výuku, jak se jim podařilo ji zvládnout a jak k ní přistupovali. A porota to neměla to vůbec jednoduché a nemohla se dohodnout. O tom svědčí i dva vítězové z 1. stupně a jeden vítěz z 2. stupně. Všichni žáci obdrželi jako odměnu poukázky na občerstvení či oběd od Bučického mlýna.
Tentokrát se školního kola neúčastnil "skokan" z 9. třídy. Ti si své úspěchy a pokroky obhájili o den dříve.

Obhajoby žáků 9. třídy

V pondělí 14. 6. jsme dokázali znervoznit žáky 9. třídy. Jak je to možné? Naši deváťáci prezentovali před porotou svých devět let na škole - co zažili, co pro ně nejvíc znamenalo, jak prožívali období karantény a on-line výuky, zaměřili se také na své zájmy, koníčky a i na svou další budoucnost. Tentokrát jsme upustili od tradičních obhajob absolventských prací. Přesto jsme chtěli, aby si deváťáci svůj úspěch zažili. A to se podařilo. Všichni k tomu přistoupili zodpovědně a za své prezentace a přednes se nemuseli stydět. A také jim to všem v tom slavnostním oblečení slušelo :-).

Beseda se včelařem

Žáci 1. - 4. třídy se dozvěděli spoustu zajímavostí, např. jakou mají včely barvu, jaký je systém práce včel v úlu, jak rychle může letět včela a mnoho dalších informací. Děkujeme tatínkovi žákyně 2. třídy za vyčerpávající vyprávění o včelách a trpělivé zodpovězení všech všetečných otázek.

Finanční gramotnost v 9. třídě

Ve čtvrtek 10. 6. se žáci 9. třídy v rámci projektu finanční gramotnosti účastnili hry Peníze navíc. Hra byla vedena lektorkou ze společnosti ABC Finančního vzdělávání. Žáci si upevnili dříve získané vědomosti a získali celou řadu nových a pro praktický život velmi užitečných informací. Hra pro ně byla zajímavá a užitečná.

Den dětí

Den dětí jsme oslavili "Cestou pohádkovým lesem", kterou si pro své spolužáky z 1. - 4. třídy připravili žáci 9. třídy. A les byl opravdu pohádkový - mohli jste potkat např. Pata a Mata, čarodějnice, princezny a prince, rybáře, myslivce, klauny. A na každém stanovišti děti plnily zajímavé úkoly. A sladká a chladivá odměna na konci nesměla chybět - nanuk. A ten dostali i žáci ostatních tříd, aby si ten svůj den trochu osladili.
Děkujeme deváťákům za skvělou přípravu a průběh. Děti si to opravdu užily.Informace ze zápisu dětí do 1. třídy

Ve škole proběhl zápis do 1. třídy. Seznam přijatých žáků naleznete zde

Den Země

Ani letos jsme nezapomněli na Den Země. Ovšem neprobíhal tak, jak jsme zvyklí. Protože stále probíhala rotační výuka,  žáci, kteří se učili distančně, sami procházeli okolím svého bydliště a úklízeli. A fotografie, které posílali svým učitelům, svědčí o tom, že se činili a jejich "úlovky" byly velké.
Žáci, kteří byli ve škole, společně se svými spolužáky a třídními učitelkami uklízeli okolí školy, přilehlý les i obec Dymokury. I oni nasbírali velké pytle odpadků. Děkujeme všem!


Písálkův den

V lednu a únoru pokračovala prezenční výuka žáků 1. a 2. třídy.
A ve středu 10. 2. byl pro naše prvňáčky velký den. Dostávali certifikát, který je opravňuje psát perem! Na tuto akci jsou pravidelně zváni i rodiče, aby jim děti ukázaly, co se za 1. pololetí již ve škole naučily. Ale letos se tato akce musela obejít bez nich. A aby to dětem nebylo líto, že je rodiče neviděli, natočili jsme video a to zpřístupnili na facebooku.
Děti toho už zvládnou hodně -  čtou a skládají slova, domluví se a pomáhají si při práci ve skupině.
A nechyběla i sladká odměna - dort ve tvaru tužky.


Prodej vánoční keramiky

V letošním roce jsme se museli obejít bez oblíbeného vánočního jarmarku. Naše paní vychovatelky ale v době distanční výuky nezahálely a vyráběly krásné keramické výrobky. A protože byla poptávka po vánoční keramice, rozhodly se své výrobky prodávat. A tak v naší venkovní Zelené učebně vznikl jeden předvánoční podvečer keramický obchůdek, kde se všechny krásné výrobky vystavily. Opravdu bylo z čeho vybírat - andělé, lucerničky, svítící koule, misky a spoustu dalších nádherných věcí. A každý, kdo se přišel podívat, odnášel si "svůj nákup" :-).

Mikuláš ve škole

V dnešní době je všechno jinak. A jiný byl i Mikuláš ve škole. Nepřišel s anděly a čerty za dětmi do tříd, ale počkal na ně venku, v naší Zelené učebně. I tak měly pro ně děti připravené básničky. Za odměnu jim andělé předali nějaké dobroty. I když bylo všechno díky karanténním opatření jiné, deváťáky to nijak nezaskočilo a svou novou roli si pěkně užili.

Český den proti rakovině - Kytičkový den

I letos jsme se zapojili do celonárodní veřejné sbírky zaměřené na boj proti rakovině, tentokrát na prevenci nádorových onemocnění ledvin a močového měchýře. Vzhledem k jarním karanténním opatřením proběhla sbírka až na podzim - ve středu 30. 9. Žáci deváté třídy nabízeli žluté kytičky měsíčku lékařského. Věříme, že i my jsme trochu přispěli k dobré věci.
Děkujeme všem, kteří si kytičku zakoupili.

Znovu spolu

I letos jsme opět realizovali  projekt Znovu spolu, který probíhá vždy druhý školní den. Jeho cílem je nastarování spolupráce v třídních kolektivech v novém školním roce, stanovení třídních pravidel pro spolupráci. Třídní učitelé zařazují OSV hry pro nastavení pozitivních vztahů ve třídě na základě prožitku.

Zahájení školního roku

V úterý 1.9. jsme se po dlouhých šesti měsících sešli ve škole. Počasí nám přálo a mohli jsme se sejít na školní zahradě. Paní ředitelka přivítala všechny žáky a učitele a hlavně naše prvňáčky. Pro ty to byl velmi sváteční den.
Každý deváťák si svého prvňáčka "adoptoval", přivítal ho a společně odešli do třídy, která je učebnou našich prňáčků. Tam už pro ně bylo všechno krásně vyzdobené a nachystané. Ještě se všichni spolu vyfotili, aby měli krásnou památku na tento výjimečný den.
Přejeme všech žákům, aby tento školní rok už byl "normální", abychom se každý den mohli setkávat ve školních lavicích.


TOPlist