CELOŠKOLNÍ AKCE 2017/2018

Veselá básnička

Žáci z 1. - 5. třídy se ve středu 7. 3. zúčastnili recitační soutěže Veselá básnička, kterou organizuje ZŠ Rožďalovice. A přivezli řadu 1., 2. a 3. míst. Gratulujeme.

Masopust

V sobotu 27. ledna organizovala naše škola ve spolupráci s hasiči a Obcí Dymokury tradiční Masopust. V 10.00 hod. se sešly  masky u školy, pochutnali jsme si na masopustních koblihách, pan Laufer s paní Lauferovou požádali paní starostku o povolení masopustního průvodu obcí. Po návratu do školy jsme si mohli pochutnat na zabíjačkových pochoutkách ve školní jídelně. A od 14.00 hod. se konal v restauraci na hřišti karneval pro děti, který připravili místní hasiči.

LVZ Jánské Lázně 2018

Ve dnech 13. - 20. ledna jsme společně vyrazili na lyžařský kurz do Jánských Lázní - na Černou horu, do hotelu Černá bouda. A zažili jsme opravdovou zimu se spoustou sněhu. Všichni kromě sjezdových lyžích vyzkoušeli i běžky. Lyžovali jsme na sjezdovce u chaty, podle lyžařských dovedností vyrazili na sjezdovky na Černou horu, nabízel se i celodenní výlet na lyžích do Pece pod Sněžkou... 
Na kurzu jsme byli společně se základními školami z Libice, Kounic a Křince. A tak vznikala nová přátelství...
Všem patří poděkování za pohodový průběh celého kurzu.

Písálkův den

Středa 10. 1. byl velký den pro naše prvňáčky. Na hodinu českého jazyka pozvali své rodiče, aby jim ukázali, co všechno se už ve škole naučili! A hlavně dostali oprávnění psát perem :-).  Výborný dort od paní učitelky byl odměnou za výkony dětí.  Kromě dortu si každý odnesl i pero z keramiky.

Projekt MAP

Od září do prosince 2017 se naše škola účastnila projektu Chceme zlepšit místo, kde žijeme. Financovala ho organizace MAS Podlipansko z peněz EU. Účastnily se ho 7., 8. a 9. třídy. Pod názvem Sousedské lavičky,  Sousedské stolky a Sousedské povídání u informační tabule se skrývala montáž, malování a nátěr zakoupených předmětů. Žáci se práce zhostili na jedničku a prezentovali ji na MÚ v Rožďalovicích. Za projekt byly třídy odměněny "Únikovou místností" v Nymburce a školními drobnostmi.

Tříkrálová sbírka pro Žanetku

Ve středu 20. 12. jsme si v naší škole zahráli na Ježíška. Měli jsme velkou radost, že jsme mohli předat malé Žanetce rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky - 8 694 Kč. Kromě finanční částky jsme jí předali i víčka a hliník, které pro ni žáci sbírali celý rok.
I letos jsme mohli u Žanetky vidět ohromný pokrok. A jsme moc rádi, když můžeme pomoci k uskutečnění dalších rehabilitací.

Vánoční jarmark

Osmnáctý vánoční jarmark - to už je tradice naší školy a obce Dymokury.  Ve středu 13. 12. jsme ho zahájili průvodem od školy se Třemi králi a velbloudy k rozsvícenému stromečku u Obecního úřadu, kde vystoupili žáci 1. stupně a za podpory ostatních spolužáků ze školy zazpívali vánoční koledy. I my jsme se tedy zapojili do republikové akce "Česko zpívá koledy".  V prostorách obecního úřadu byla připravena  výstava  na téma "Vánoční ozdoby a betlémy".  Vánoční  štrůdl nebo svařák připravený kuchařkami chutnaly výborně. Jako každý rok se prodávaly keramické výrobky.
Tříkrálová sbírka byla vybírána pro Žanetku Hruškovou, která se tentokrát našeho jarmarku nemohla zúčastnit - byla na rehabilitačním pobytu. Díky návštěníkům jarmarku byla vybrána částka, která bude Žanetce předána při její návštěvě ve škole.  Žanetce pomáhají naše děti i v průběhu školního roku sběrem víček. 
Těší nás, když můžeme druhým pomáhat.

Já už to znám, umím....

V pátek 8. 12. se zájemci z řad žáků 8. a 9. třídy zúčastnili Soutěže mladých budoucích odborníků, kterou pořádal SOŠ v Hlušicích. Žáků, kteří si chtěli vyzkoušet svá budoucí řemesla se sešlo mnoho. Ale naši žáci se neztratili.
Protože se naše škola jako jediná ve Středočeském kraji účastní této soutěže každý rok, dostali jsme zvláštní cenu pořadatele - krásný pohár.


Florbalové turnaje

Chlapci naší školy se pravidelně účastní florbalových turnajů - žáci 3. a 4. tř. bojovali v Pečkách, žáci 6. a 7. tř, 8. a 9. tř. zase v Nymburce.
Pro všechny je to obrovská příležitost porovnat si své florbalové dovednosti. Ne vždy byly výsledky dle očekávání, ale zkušenosti jsou to k nezaplacení.

Andělská škola (projekt Školáček)

Ve středu 6. 12.  se malí předškoláci setkali s anděli. Ti jim u rozsvíceného vánočního stromečku nejen zazpívali vánoční koledy, ale měli pro ně připraveno spoustu zajímavých aktivit. A samozřejmě nechybělo i několik čertů. Všichni si ten předvánoční podvečer užili.
Už se těšíme na Vánoce!

Florbalový turnaj

Hezkou tradicí na škole se stává florbalový turnaj, který organizují žáci 9. třídy. A bylo tomu tak i letos. Postarali se o dvě sportovní odpoledne - v úterý 28. 11. bojovali žáci 1. - 5. třídy, ve středu 29. 11. žáci 6. - 9. tř. Velké poděkování ale také patří p. uč. Ambrožové, která vše koordinovala.

Nadaní výtvarníci

Při výtvarné výchovně žáci opravdu nezahálí. Pod vedením p. uč. Sedlákové se účastní různých soutěží a projektů. Naposledy se páťáci zapojili do soutěže MŠMT "Namaluj svoji učitelku nebo učitele" a žáci 5. - 7. třídy do soutěže FOD "Obrázek, který udělá radost hned dvakrát". Za obrázky, které děti poslaly do Klokánku, obdržely děkovný certifikát.


Školáček - 2. setkání

Ve středu 8. 11. jsme se opět sešli s malými předškoláky, tentokrát v doprovodu jejich rodičů. Pro děti byly připraveny úkoly v jednotlivých učebnách tak, aby představily rodičům požadavky na děti, které jsou na ně kladeny při vstupu do školy. Děti si také dokončily keramické kámošky-stonožky, které si vyrobily při prvním setkání. Další setkání bude ve středu 6. 12. na Andělské škole.


Vystoupení šermířské skupiny Pernštejni

V úterý 7. 11. naši školu navštívila skupina historického šermu Pernštejni s představením Vikingové. Všichni žáci z 3. - 8. třídy se zaujetím sledovali a poslouchali zajímavé povídání o životě Vikingů.


Společné spaní ve škole

V rámci projektu Můj deváťák si žáci 9. třídy připravili pro své prvňáky další aktivitu. A to společně strávenou hallowenskou noc ve škole. A na noc 30. 10. určitě prvňáčci nezapomenou. Deváťáci pro ně připravili  aktivity spojené s Halloweenem a společně si s nimi zasoutěžili. Pro mnohé prvňáčky to byla první noc bez rodičů, ale byli stateční a zvládli vše skvěle.


ŠKOLÁČEK - aneb my se školy nebojíme
"Já jsem Vaše kámoška, dymokurská stonožka..."

Tento projekt je určen pro předškolní děti a jeho cílem  je usnadnit jim vstup do 1. třídy, ukázat jim školu i seznámit je s budoucími spolužáky a paní učitelkou. První setkání se uskutečnilo ve středu 24. 10. v dopoledních hodinách. Děti poprvé doprovodily do školy paní učitelky z mateřské školy. Další setkání už proběhnou v odpoledních hodinách za přítomnosti rodičů.
Každoročně Školáčkem děti opět provází dymokurská stonožka. A právě na tomto setkání si svoji keramickou stonožku vyrobily.


Jazykový projekt Edison

Druhý říjnový týden bylo v naší škole slyšet mnohem víc angličtiny než obvykle. Naše škola se zapojila do jazykového projektu Edison. V rámci projektu k nám přicestovaly studentky z Jordánska, Gruzie, Turecka, Ukrajiny a z Číny. Hostitelských úkonů se ujali nejen učitelé, ale i samotní žáci.
Během tohoto týdne prezentovaly dívky našim žákům o jejich zemích, tradicích, známých osobnostech, ale třeba i o jejich tradičních pokrmech, které samy pro žáky uvařily.
Na oplátku je naše škola pozvala na výlet do Kutné Hory. Největším a nezapomenutelným zážitkem pro stážistky byla ale návštěva starověké krčmy v Dětenicích.
Bylo příjemné vidět, jak se žáci snaží anglicky konverzovat s dívkami bez jakéhokoliv ostychu.
Dívky se setkaly i s paní starostkou, která je pozvala na obecní úřad a setkání bylo opravdu slavnostní - v obřadní síni se státní hymnou. Dívkám předala krásný dárek - řetízek s českým granátem.
Věříme, že si Edisonky na naší školu občas vzpomenou :-).
Fotografie:
slavnostní setkání - zde
tvoření na keramice - zde
příprava a prezentace národních jídel - zde
setkání s paní starostkou - zde

Dymokurský duatlon

Ve středu 27. 9. proběhlo tradiční měření sil v běhu a jízdě na kole. Kromě toho žáci procvičovali svoje dovednosti a znalosti v jízdě zručnosti, dopravní a zdravotní výchově a topografii. Vše ale začalo cvičnou evakuací, o jejíž hladký průběh se postarali hasiči. I letos jsme si zase všichni pochutnali na tom nejlepším kotlíkovém guláši.
Do cíle Dymokurského duatlonu dojeli všichni, nikdo nebyl zraněn a velkou pochvalu si zaslouží deváťáci za přípravu, organizaci a zdárný průběh. A prvňáčci. Ti byli opravdu stateční a všechno zvládli.

World Challenge Marathon - Dětský maraton Poděbrady 2017

21. září jsme se jako jediná venkovská škola (společně se ZŠ Václava Havla Poděbrady, TGM Poděbrady, poděbradským a nymburským gymnáziem) účastnili výjimečné sportovní akce, kterou pořádal Rotary club Poděbrady. Ve stejný čas se o překonání 42 195 m snažily i děti ze škol v Pardubicích a v Hradci Králové. Na nově otevřeném oválu ZŠ TGM v Poděbradech tak i naši žáci štafetovým způsobem překonali danou vzdálenost. I když jsme skončili s lehkou ztrátou na 5. místě, rozhodně patří všem sportovcům velký obdiv a uznání za nasazení a bojovnost, kterou prokazovali. Byla to povedená akce, kterou bychom se rádi nechali inspirovat a na konci školního roku si u nás v Dymokurech stejným způsobem společně zaběhli maraton dymokurský.


Slavnostní zahájení školního roku

Jako každý rok jsme první školní den slavnostně zahájili společným shromážděním v tělocvičně školy. Nová okna se sítěmi jenom zářila. Největší pozornost ale patřila našim prvňáčkům, pro které byl tento den velice významný. Ve škole je přivítali naši deváťáci, kteří jim od tohoto dne budou pomáhat. V rámci projektu "Můj deváťák" si každý deváťák "adoptoval" svého prvňáka a doprovodil ho do jeho nové škoní lavice.
Přejeme všem hodně úspěchů a radosti v novém školním roce.


TOPlist