Osmáci také bubnovali 8.tř.

přidáno dne: 3. 2. 2019
autor: Školní novináři
Překvapení


 Ve čtvrtek dne 31.1. jsme zažili minimálně jednu velice příjemnou věc. Ráno každý z nas dostal své dlouho očekávané vysvědčení. Po zbytek dne jsme se učili jako každý den, ale měli jsme i malou výjimku a velice příjemné překvapení. 
Paní ředitelka nám společně s ostatními učiteli zařídila zážitkovou hodinu. Do naší školy zavítali manželé, kteří s sebou přivezli i několik bubínků a nástrojů. My jsme tuto zábavnou hodinu měli ke konci dne, abychom si to všichni užili. Pani učitelka za námi došla a společně jsme vešli do tělocvičny, kde jsme viděli různé bubínky, ke kterým jsme si sedli. 
Pán nám ze začátku zahrál africkou píseň a pověděl nám něco o daných bubnech. Následovně si každý z nas mohl vybrat jakýkoli bubínek nebo jiný druh bubnu, který ho zaujal. Postupně jsme se dostávali společně do rytmu a opakovali po pánovi, co udával základní rytmus. Celou hodinu jsme zkoušeli různé nástroje,zpívali společně africké nebo i indické písně, kde jsme slova opakovali po pánovi, tančili takzvaně “krabí tanec” a užívali si tu hodinu nejvíc, jak jsme mohli. 
Pro nás všechny to byla neskutečná zkušenost a několik hodin po tom jsme hráli na židle, abychom ten rytmus nezapomněli. Myslím si, že to pro nás všechny byla velice inspirativní hodina a troufám si říct, že si většina z nás bubínek po téhle hodině koupí. 
Děkujeme všem, kteří to pro nás připravili a udělali nám mnohem lepší den, někomu dokonce dal i inspiraci. 

Štěpánka Kunešová-redaktorka

připojené fotografie:
zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1

TOPlist