Chemie v praxi 8.tř.

přidáno dne: 9. 10. 2018
autor: Školní novináři
První pokus


Letos jsme se jako osmáci poprvé setkali s chemií. Tento předmět jsme doposud neměli, ale většina z nás se na něj těšila a netušila, že nás neminou různé chemické pokusy a laboratorní práce.
V úterý nás čekal náš první chemický pokus. V předešlých hodinách chemie jsme probírali, jak rozdělujeme látky a jak zjistíme jejich vlastnosti. O této hodině jsme si to vyzkoušeli. Paní učitelka pro nás připravila potřebné věci a my se řídili podle jejích pokynů a během toho vyplňovali list s úkoly. Samotný pokus spočíval v tom, že jsme si do zavařovací sklenice nalili ocet. Poté jsme do prstů lékařské rukavice nasypali jedlou sodu a rukavici připevnili na vršek sklenice. Rukavici jsme zvedli tak, aby se soda vysypala do octa. Ocet se sodou začnou reagovat a uvolní oxid uhličitý, který začne rukavici nafukovat. Někteří z nás nasypali do rukavice příliš jedlé sody a rukavice praskla. 
Jsme rádi, že jsme si mohli něco takového vyzkoušet a myslím, že nás to všechny bavilo. Vyzkoušeli jsme si, jak látky reagují v praxi. Doufám, že paní učitelka bude mít trpělivost a my si budeme moct zkusit i něco jiného.

Redaktorky Typltová Denča a Ralbovská Natka


TOPlist