Duatlon 8.tř.

přidáno dne: 9. 10. 2018
autor: Školní novináři
Letos naposled jako účastníci


Ve čtvrtek jsme si užívali spousty radosti a zábavy. Bylo to z toho důvodu,že v naší škole byl jakožto každý rok Duatlon. Tato menší akce pro nás znamená sportovní den. A teď už něco málo o tom,jak to celé ve čtvrtek probíhalo :) 
Ve čtvrtek jsme se jako jiný běžný den setkali ve třídách,až na tu vyjímku,že bez učení jen s batůžkem,přilbou a sportovním oblečení. Téměř každý žák do školy jel na kole z důvodu,že hlavní část Duatlonu je závod,který každý rok organizují deváťáci. Po organizaci,kterou jsme si řekli s paní učitelkou jsme zaslechli sirénu jen pro případ,kdyby se v naší škole opravdu něco dělo. Po této zkoušce jsme si dali nástup na hřišti,kde jsme se dozvěděli,jak celý den bude probíhat. My jsme jakožto nejstarší žáci začínali hlavním závodem,proto jsme si doběhli pro kola a připravili se na start. Po celé závodní trati byli deváťáci,takže jsme se nemuseli bát toho,že se ztratíme,protože letos se poprvé změnila trasa. Připravili jsme se a v tu ránu jsme už utíkali,jako by nám šlo o život. Doběhli jsme,ale tím závod nekončil. Ještě jsme nasedli na kolo a jeli kolem velké hvězdy zpět k bráně. Zde byl náš cíl. Všichni byli unavení a zpocení,ale na druhou stranu zvědaví,kdo vyhrál. To ale nebylo vše,po celém areálu školy byly stanoviště,kde jsme se něco naučili a nebo vyzkoušeli :) Každý rok zde bývá zdravověda,kde si už spíše opakujeme základní věci jako jsou telefonní čísla na záchranné složky nebo jsme se učili,jak zraněnému zavázat ruku. Též zde bývá stanoviště,kde si říkáme,jak má vypadat správná výbava kola a vždy nakonec této zastávky hrajeme hry :) Pro nás už známá jízda zručnosti nebyla žádný problém,i když někteří se celkem báli,ale nakonec jsme to společnými silami dali! Práce s mapou a orientací nám dělala problém i letos - asi nebudeme třída zeměpisců :) 
A nakonec to nejlepší. Klárka Vetešníková nám zařídila ukázku policejních koňů. Ti nám vysvětlili čeho se koníci boji,čeho naopak ne. Jak se jmenují,jak dlouho jsou u policie a spoustu zajímavých informací. Celý chladný den jsme zakončili výborným kotlíkovým gulášem,děkujeme do kuchyně!
 Zároveň bych chtěla poděkovat deváté třídě,že pro nás připravila skvělou trasu i organizace byla určitě za jedna! Velké díky patří samozřejmě učitelům,kuchařkám a Klárce. My si to příští rok užijeme už jako organizátoři :) 

 Štěpánka Kunešova-redaktorka 8.třída

připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ][ 4 ]

TOPlist