Jazykový projekt Edison v 6.tř.

přidáno dne: 2. 10. 2018
autor: Školní novináři
Edisoni u šesťáků


V pondělí 17.9.2018 přijeli  do naší školy  Edisoni. Kdo jsou to Edisoni? To znamená, že do naší školy přijelo šest zahraničních studentů ze šesti zemí. Studenti přijeli z těchto zemí: z Indie, Srbska, Číny, Tuniska, Gruzie a Turecka.

 Postupně v průběhu týdne navštěvovali jednotlivé ročníky a každý z nich měl připravenou zajímavou prezentaci. Vyprávěli nám o své zemi v angličtině a my jsme se snažili jim porozumět. Díky žákům z vyšších tříd jsme porozuměli všemu, co říkali a dozvěděli mnoho zajímavého. Učili jsme se psát svoje jméno gruzínsky, bylo to těžké, ale dokázali jsme to. Ve středu nám vařili jídla, která jedí ve své zemi. Celá škola mohla ochutnávat. Mnoho chutí bylo pro nás neznámých, ale bylo to zábavné.

S Edisony se jezdilo také na výlety např. do Poděbrad, do Kutné hory a do Dětenic, aby mohli poznat trochu Českou republiku. Každý žák měl možnost si s nimi popovídat. Hovořili jen anglicky nebo svým rodným jazykem. Česky taky trochu mluvili, ale uměli jen pár slov. Např. „Dobrý den“, „Jak se máš?“, „Ahoj“ atd. My jsme se snažili je trochu naučit česky a začali jsme českou abecedou. Oni se nás na oplátku snažili naučit trochu svým rodným jazykem a někdy se i zapojili do nějakých našich vyučovacích hodin. Všem se to moc líbilo a byl to úžasný zážitek.

Děkujeme všem učitelům a rodičům žáků, kteří poskytly ubytování ve svých domovech a také vedení školy za účast v programu EDISON. Také děkujeme panu učiteli Lazarovi za skvělou organizaci.  

Těšíme se na další projekt Edison v roce 2019. 

 

 

 

 

 

Novinářka: Andy OberreiterováTOPlist