Klub mladého diváka 5.tř.

přidáno dne: 8. 1. 2018
autor: Školní novináři
Jak dopadlo předvánoční představení?  


Kroužek Klub mladého diváka má na naší škole mnohaletou tradici. I letos se naši žáci podívali na několik atraktivních představení. A jak dopadlo to poslední, v prosinci? Dáme slovo Štěpánce Sehnalové:

V úterý 12.12.2017 jel klub mladého diváka naší školy do divadla D21. To se tak jmenuje podle počtu schodů v divadle. Je to moderní divadlo v centru Prahy. Dívali jsme se na představení „Vánoční koleda“. Hrálo zde šest herců v hezkých kostýmech.

Příběh byl o panu Skrůčovi, který byl zlý a hamižný. Potom k němu ale přišli tři duchové : Duch minulých Vánoc, Duch přítomných Vánoc a Duch příštích Vánoc. Duchové mu vyprávěli o Vánocích a on se změnil v dobrého člověka a byl na všechny hodný. Příběh byl veselý i smutný.

Po představení byl v divadle ještě Workshop. To nás rozdělili v hledišti na dvě skupiny a šli jsme na chodbu. Zde jsme odpovídali nějaké otázky týkající se představení. Potom jsme si stoupli do hloučku a každý dělal nějaký pohyb tak, aby z nás vznikl stroj času. Tímto strojem času jsme se posunuli o deset let dopředu a udělali živý obraz, jak si představujeme Vánoce pana Skrůče z divadelního představení.

Pak jsme jeli autobusem do Mekáče. Dali jsme si Happy Meal a jeli domů.

Přestavení se mi moc líbilo.
TOPlist