Babička drsňačka - 4. tř.

přidáno dne: 22. 9. 2019
autor: Mgr. Anna Knytl Sedláková
Četba ve čtyřce


Pro letošní školní rok jsme si za povinnou četbu zvolili knihu od Davida Williamse Babička drsňačka. Než jsme vzali knihu do rukou společně jsme vymýšleli, jaká asi by měla být IDEÁLNÍ BABIČKA a zda ta naše doma je právě taková. Dále jsme se zamysleli nad tím, co asi dělá a jak vypadá BABIČKA DRSŇAČKA. Paní učitelka naše představy bedlivě zapisovala a my jsme zvědaví (po přečtení knihy), zda naše odhady budou správné. Poté, co jsme konečně drželi knihu v rukou, jsme předvídali dle obalu její děj. No uvidíme, tedy dočteme se.
Další hodinu jsme si v knize přečetli, že Ben (vnuk babičky drsňačky) tvrdí: „ Se starými lidmi je nuda“. Rozdělili jsme se tedy na dvě skupiny a jedna skupina měla toto tvrzení podpořit a druhá vyvrátit. Po bouřlivé debatě jsme se shodli, že s našimi prarodiči většinou nuda není a hlavně na nás kolikrát mají více času než rodiče. A také jsou nabiti zkušenostmi a hodně toho umí (i když s moderní technikou jim to občas vázne). 
Čtení knihy nás opravdu baví a vždy se nemůžu dočkat pokračování. Ben v knize vyjmenoval 10 věcí, které mu na jeho babičce vadí. Tak jsme si udělali malé hlasování, která z těchto věcí by nám vadila nejvíce. Budete se divit, bezkonkurenčně vyhrálo otírání obličeje nasliněným kapesníkem. Že by jsme to taky někdy zažili?
Přečetli jsme si: „Bendova babička vypadala jako z učebnice“. Zavřeli jsme knihu, dostali základní popis babičky drsňačky a pustili se do kreslení. Své výtvory jsme si vystavili na nástěnku. Můžete si prohlédnout na fotkách.
Naposledy jsme se dozvěděli, že Bendova babička hraje ráda scrabble. Paní učitelka nám připravila mini scrabble a my jsme složili, po dlouhém přemýšlení, slova, která budou v příběhu hrát svou roli. Zase trochu tušíme, o čem kniha bude dál. Hurá číst!!!


připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1

TOPlist