Škola v přírodě - úterý

přidáno dne: 12. 3. 2019
autor: Mgr. Jolana Kulačová
Den plný překvapení


Dnes byl jeden z nejkrásnějších,nejslunečnějších a nejúspěšnějších dnů na horách. Již od rána se k nám Sněžka příznivě klonila a Krakonoš byl asi zrovna mimo Krkonoše. Slunce se na nás usmívalo a všechny aktivity se nám plnily lehce.

Bobíci a další se procházeli,bobovali a koulovali ve sněhu kolem hotelu. Dokonce projížděli boby až na „Václaváku". Jako slunečnice natáčeli obličej ke slunci a nasávali sluneční paprsky. 
Velmi dobří lyžaři měli dopoledne překvapení: dostali se na velkou sjezdovku: Tedy velká premiéra v historii 11i leté existence Školy v přírodě! Z velké sjezdovky jsme odbočili na Hofmanky a vyzkoušeli si jízdu na vyhřívané lanovce. Rozděleni na tři partičky jsme opravdu velmi opatrně, ale jistě sjížděli dlooooouhou sjezdovku. Nahoru jsme vyjeli na vleku Anděl - kotvě - až na vrchol Černé hory k Černohorskému expresu. Tam jsme se přezuli, naložili lyže a lyžáky na skútr a vrátili se zpět do hotelu. K obědu jsme slupli svíčkovou s knedlíkem a chodili jsme si přidávat. Páťáci snědli i šest knedlíků.
Odpoledne patřilo odpočinkové aktivitě. Byli jsme pozváni na zmrzlinový pohár do Horského hotelu k manželům Němečkovým. Každý si objednal, na co měl chuť. Hotové poháry předčily naše očekávání. Byly lákavé, voňavé a neskutečně chutné. 
Následovala procházka v okolí hotelu a pozorování přírody kolem nás. Zmrzlý sníh na větvích stromů budil dojem zimy známé z ruských filmů. Všichni měli potřebu skákat do závějí, tvořit a házet další a další sněhové koule. Obdivovali jsme menší i větší rampouchy,které visely ze střech domů.K večeři jsme si dávali těstoviny s boloňskou omáčkou sypané strouhaným sýrem. Potom jsme se všichni sešli na filmovém představení. Dnes naše kino promítalo Příšerky z vesmíru.


připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ][ 4 ]

TOPlist