Škola v přírodě - pondělí

přidáno dne: 11. 3. 2019
autor: Mgr. Jolana Kulačová
Cesta za páťáky a pokladem


Noc, kterou jsme prospali, byla jedna z těch hodně větrných. Jak moc větrná, to jsme zjistili až ráno. Kolem Sněžky se prohnal orkán rychlostí 206 km/hod. Nám to ovšem vůbec nevadilo. Snídaně ve formě švédských stolů nám mooooc chutnala:)

Dopoledne jsme vyrazili na „Šipkovanou". Prošli jsme trasu od hotelu téměř až k vysílači a plnili různé úkoly. Na konci cesty jsme začali hledat páťáky, kteří pro nás menší tradičně cestu připravili. Prosili jsme Krakonoše, aby nám je vrátil. Vrátil, i se sladkým pokladem. Každý dostal karamelu a kyselé hady pro správný škleb. K obědu jsme měli možnost si vybrat brokolicovou, nebo fazolovou polévku. Obě byly chutné. Hlavním jídlem byly špagety s kuřecím masem v sýrové omáčce se špenátem. Kdo nechtěl omáčku, mohl si dát špagety s kečupem.
 Odpoledne se na svahu střídala chumelenice se sluncem.Chvilku se na nás sluníčko usmívalo a za chvíli se roztrhl pytel s vločkami. Ale po čokoládové tatrance se nám jezdilo zase trochu lépe. Začátečníci se kousek polepšili a někteří mohli na sjezdovku a na vlek. Ti další trénovali na kopečku u chaty, aby získali ty správné dovednosti. Na hotelu jsme si i zopakovali něco z učiva a po třídách trénovali češtinu, čtení, nebo psaní pohledů. Určitě dojdou! K večeři jsme měli zapečené brambory s kyselou okurkou nebo s jablkovým kompotem. Po večeři následovalo oblékání, česání, líčení - zkrátka šlechtění na diskotéku. Pak šli teprve všichni do hajan.


připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ][ 4 ]

TOPlist