Tříkrálový tělocvik 1+2+3+4

přidáno dne: 7. 1. 2019
autor: Školní novináři
Kudy putovali tři králové?


V neděli 6. ledna jsme si připomněli svátek Třech králů. Kterak putovali za zářivou hvězdou, aby našli nového krále. I my na I. stupni jsme si společně zahráli na mudrce a vyzkoušeli svá těla na několika stanovišťích.

Za krokodýlí řeku                                                                        

Tři králové putovali dlouho. Došli až ke Krokodýlí řece. To bylo jedno stanoviště. V tomto stanovišti jsme se museli zhoupnout nad Krokodýlí řekou. Byly to dvě žíněnky a provaz na zhoupnutí. Když se mezi ty žíněnky (dva břehy) spadlo, tak nás sežrali krokodýlové. Byli tam dva co to nedokázali. Bylo to celkem lehké pro všechny až na ty dva. Vedla to paní asistentka Petra Prášková. Kdo chtěl, tak mohl přeskočit víckrát. Zapsali: Martin, Mates, Slávek a Dan 

Přes území hadů

Přes území hadů jsme chodili po lavičkách s dárkem v ruce. Nesměli jsme se dotknout země, aby nás hadi neuštkli. Nesměl nám spadnout ani dárek. S chůzí na lavičkách nám pomáhala paní učitelka Táboříková. Bylo velmi těžké udržet rovnováhu, ale skoro všichni jsme to zvládli. Moc se nám to líbilo, protože to bylo zábavné. Hodnotíme: pěti hvězdičkami. 


Na hřbetě krále pouště
Pomocí trampolíny skočíme na velblouda-kozu. A potom skočíme na žíněnku. Jediný Patrik to přeskočil celé. Paní učitelky nás přidržovali abychom nespadli. Kdo se bál, mohl jenom přelézt. Zapsali: Dave, Patrik, Sam a Romča

V království Scarabea
Podobně jako vruboun posvátný i my jsme po nakloněné lavičce posunovali medicimbál. Nebylo to jednoduché. Nejprve nahoru a pak zase zpět dolů. Mohli jsme použít dvě taktiky. U obou nás hlídaly a přidržovaly paní uč. Kinská a paní as. Jitka.

Pod vysokou horou
Tři králové museli překonat vysokou horu, ale byla hodně vysoká a tak to vzali tunelem. Byl hodně temný a neviděli na jeho konec. V tunelu bylo chladno a třem králům byla zima, ale překonali to. Tři králové všechny překážky zvládli a překonali, potom vyšli ven. Sami jsme si to vyzkoušeli a procítili. Byl to krásný zážitek z dnešního tělocviku.
Zapsaly: Hany, Denča, Niki a Anna 

připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ][ 4 ]

TOPlist