Broučí besídka 4. tř.

přidáno dne: 27. 12. 2018
autor: Školní novináři
Zkouška na Vánoce


Jaké byly školní Vánoce u Broučáků? Skvělé! Nevěříte? Můžete si o tom přečíst:
Ráno jsme se společně zúčastnili předání penízků naší spolužačce Žanetce. V tělocvičně jsme jí společně zatleskali.
S paní asistentkou a paní učitelkou jsme odstrojili stromeček na chodbě. Kluci s paní učitelkou vynesli stromek ven a připevnili jej k plotu u školní jídelny, aby na něj mohli všichni pověsit drobné ňamky pro ptáčky. Děvčata mezi tím zametala jehličí a dávala chodbu po stromku "do latě".
Do přinesených hrnečků jsme si načepovali voňavý čaj, který pro nás připravily paní kuchařky z jídelny. U slavnostně prostřeného stolu jsme si povídali, luštili čtyřsměrku a povídali si o vánočních tradicích. Pustili jsme si z CD baladu O Štědrém večeru a povídali si o příběhu. A samozřejmě jsme si museli i některé zvyky vyzkoušet: loupání slupky z jablka, krájení jablka "na hvězdičku", lodičky v lavoru. Každý dostal možnost představit své nejoblíbenější vánoční cukroví a pochlubit se, jak pomáhal doma.
Nejkrásnějším zážitkem je vždycky slavnostní oběd ve školní jídelně. K dlouhému stolu, který je krásně vyzdoben, si společně sedneme a necháme se obsloužit jako v hotelu. A co se podává? Rybí polévka, kuřízek a brsalát. Teprve až když všichni dojí  - i ti, kdo si nechali přidat (a nebylo jich málo:) se zvedneme a můžeme uvolnit místo dalším třídám. 
A konečně mohou přijít na řadu dárky! Pohled do očí, popřát něco milého a stisknout ruku. Zdánlivé maličkosti, které je potřeba se naučit a stále si připomínat. Ať je mezi námi mnoho příjemných zážitků i nadále:)

připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ]

TOPlist