Narozeniny 4.tř.

přidáno dne: 5. 11. 2018
autor: Mgr. Jolana Kulačová
Naše vlast slaví


Jak jsme k narozeninám naší vlasti přispěli my?
Společně s ostatními spolužáky jsme se připravovali na slavnostní událost, jakou sázení stromů rozhodně je. Dostali jsme možnost, do kořenů stromu přidat i menší časovou schránku, do které bychom dali nějaké poselství.
Do skleněné láhve opatřené nápisy "100 let naší vlasti" a letopočty 1918/2018 jsme přidali dopis s vodotiskem Hradčan a pana Masaryka. Dopis za nás hezky napsal Martin Macák. My ostatní jsme e rádi podepsali. Další důležitou věcí byla fotografie, kam se vešli všichni žáci prvního stupně. Návrhů bylo několik a nakonec vyhrál ten první, s nápisem ve spodní části fotografie. Přidali jsme symbolickou Korunu českou a několik samolepek, obrázků a menších hraček.
Aby se sázení stromu vydařilo, přijel nám pomoci sám pan prezident Masaryk - tradičně na koni. A i když jsme věděli, že to není ON, vystupování a chování tomu naprosto odpovídalo. Vzpřímené sezení na koni, známá světlá uniforma, čepice se štítkem posazená hluboko do čela, nepostradatelné brýle, skládání rukou... prostě celý pan prezident. 
Po krátkém projevu dostala šanci Valča Sládková,která za nás přivítala pana Masaryka a pověděla mu, co jsme dali do schránky. Pak ji opatrně vložila ke kořenům prvostupňového stromu. Pan prezident začal s přihazováním hlíny ke kořenům a za naši třídu se sázením pomohli Martin a Vikča. V tento den měli na kabátech slavnostní trikoloru. My ostatní jsme si připravili mávátka v národních barvách, abychom mohli pozdravit pana Masaryka.
 

připojené fotografie:
zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1

TOPlist