Doteky státnosti 4.tř.

přidáno dne: 3. 11. 2018
autor: Mgr. Jolana Kulačová
Výstava v Praze


Abychom podpořili oslavu narozenin naší vlasti, jeli jsme společně do Prahy na exkurzi. Na Pražském hradě probíhala výstava se zajímavými exponáty našeho státu.
Nejprve nás před vchodem na výstavu prohlédli policisté, jestli nemáme u sebe nebezpečné předměty.
Výstava byla zajímavá. Bylo tam velké množství věcí, které běžně nejsou k vidění: návrhy vlajek od Čechů žijících v Americe, oděv první Libuše v Národním divadle, skafandr našeho kosmonauta Vladimíra Remka, lafeta, na níž se převážela rakev s prezidentem Masarykem a Havlem, krasobruslařský kostým Áji Vrzáňové, sako parašutisty/hrdiny Kubiše, límeček a kravata prezidenta Masaryka, jídelní servisy z Hradu, uniforma a přikrývka z kadetky z prvorepublikové vojenské školy, poštovní schránky od vzniku České pošty....bylo tam opravdu mnoho věcí k vidění. Mohli jsme si i poslechnout hymny naší země a důležité písně z minulých let.
Do expozice s vyznamenáními jsme se ani nedostali. Dokonce jsme si sedli pod aeroplánem a dívali se, jak se měnil náš státní znak během historie. 
Metrem jsme se vraceli zpět k nádherně rekonstruovanému Muzeu a pod ním jsme si dali malé občerstvení v McD. Na Hlavním nádraží jsme si koupili pár maličkostí v Tigeru. Cesta vlakem byla fajn, ale stejně nás více okouzlila cesta metrem.

připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ]

TOPlist