Exkurze Praha - 3. tř.

přidáno dne: 3. 12. 2018
autor: Mgr. Anna Sedláková
Praha očima třeťáků


Třeťáci psali vyprávění o exkurzi v Praze. Všechny práce byly velice zdařilé a krásně přečtené svými autory. Velká pochvala všem. Tady jen malé ochutnávky:

Exkurze do Národního divadla
autor: Barbora Bachová, 3. tř.
Ve středu 28. listopadu jsme jeli celá třída na výlet do Prahy. Nejdříve jsme navštívili Betlémslou kapli. V kapli byly vystaveny betlémy. Mohli jsme si zde koupit drobné předměty. Koupila jsem si dva látkové andílky a keramického Jéžíška. Potom jsme se šli podívat do Národního divadla. Pan průvodce nás prováděl divadlem. Měli jsme možnost sednout si do hlediště. Po schodech jsme vystoupali do vyšších pater. Z té výšky jsme měli krásný výhled na jeviště. Po schodech jsme šli až na střechu. Odtud jsme viděli řeku Vltavu. Po prohlídce divadla jsme dostali hlad a za odměnu jsme šli na jídlo do Mc Donaldu. Se Símou jsme si koupily hranolky a pití. Při zpáteční cestě jsme si ve vlaku odpočinuli. Výlet se mi moc líbil a těším se na další.

Výlet do Prahy
autor: Ester Záleská, 3. tř.
Ve středu 28. 11. jsem jela s celou  třídou na výlet do Prahy do Národního divadla. Divadlo bylo moc pěkné a zlaté. Šli jsme se podívat na střechu, ze které jsem viděla skoro celou Prahu. A taky jsme se šli podívat na základní kameny a orchestřiště. V Národním divadle se mi líbily sochy koní a opona. Před návštěvou divadla jsme se stavili v Betlémské kapli na výstavě hraček. Na výstavě mě upoutaly dřevěné loutky a kuličky v tobogánu. Cestou zpátky jsme viděli budovu Národního muzea a další zajímavé budovy. Na jídlo jsme se zastavili v Mc Donaldu, kde jsme si s mojí nejlepší kámoškou daly hranolky, tatarskou omáčku a coca-colu. Ve vlaku jsme si ještě koupily horkou čokoládu a arašídy. Na výletě v Praze se mi moc líbilo. Ráda bych šla na představení do Národního divadla.

Informace o Národním divadle
autor: Simona Kristenová, 3. tř.
V Národním divadle se hraje Činohra, balet, opera a laterna magika. Národní divadlo v Praze patří mezi nejznámější divadla v České republice. Divadlo je národní kulturní památka, je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi. Doba výstavby: rok 1868 - 1881, otevření: 11. června 1881 a znovu 18. listopadu 1883 po požáru.

připojené fotografie:


zobrazuji fotografie po 32 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ]

TOPlist